در این پست به توضیح موضوع ” کاندوم چیست و چه کاربردی دارد ” به صورت کامل می پردازیم.

در ابتدا به توضیحی مختصر درمورد نام کاندوم و تاریخچه پیدایش آن میپردازیم.

کاندوم در معانی لغات انگلیسی به صورت Condom و به معنی کاپوت یا غلاف است.کاندوم همان پوشش کشسانی است که به صورت یک مانع و یا کاور فیزیکی از تماس مستقیم آلت تناسلی مرد با اندام شریک جنسی او  جلوگیری و همچنین مانع ورود اسپرم از آلت تناسلی مرد به دستگاه تناسلی زن می شود.این محصول کاربرد هایی مفیدی دارد از جمله جلوگیری از بارداری ناخواسته و جلوگیری از انتقال آلودگی و میکرو ارگانیسم‌های بیماری زا به طرفین روابط جنسی و همچنین برای عدم انتقال بیماری‌های آمیزشی به کار می‌رود.کاندوم ها انواع مختلفی دارند که طراحی بعضی کاندوم‌ها به گونه ای است که برای بالا بردن اطمینان در جلوگیری از بارداری، از مایع اسپرم‌کُش درون آن استفاده شده است.

کاندوم چیست و چه کاربردی دارد

 

کاندوم,خرید کاندوم,انواع کاندوم

کاندوم چیست و چه کاربردی دارد

 

تاریخچه پیدایش کاندوم

آثار و شواهد نشان می دهد که اولین کاندوم ها به صورت ساده و ابتدایی در هزاران سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته است.این نوع کاندوم ها به صورت کاغذ های ابریشمی روغن مالیده شده برای محافظت از نوک آلت تناسلی وجود داشته است.تاریخچه اصلی کاندوم از اروپا در قرن شانزدهم میلادی با پیدایش بیماری سفلیس شروع شده است.در آن زمان به دلیل شیوع بیماری آمیزشی سفلیس،پزشکی ایتالیایی اقدام به ساخت کاندوم به صورت کیسه چندلایه پارچه‌ای خیسانده شده برای جلوگیری از شیوع این بیماری و همچنین برای استفاده مردان علاقمند به آمیزش جنسی کرد.

به تدریج نوع ساخت کاندوم تغییر پیدا کرد و به از مثانه و روده حیوانات در تهیه آن استفاده شد که بلاخره در سال ۱۸۴۴ از لاستیک در ساخت کاندوم استفاده شد.این نوع کاندوم قابلیت کش آمدن داشت و برخلاف کاندوم های قبلی به راحتی پاره نمیشد.اما این نوع کاندوم هم به دلیل ضخامتی که داشتند مشکلاتی را به وجود می آوردند که همین مشکلات باعث اختراع لاتکس در سال ۱۹۲۰ میلادی شد.

استفاده از کاندوم با عرضه شدن قرص‌های پیش گیری از بارداری به بازار در دهه ۱۹۶۰ کاهش یافت، اما در دهه ۱۹۸۰ با پیدایش بیماری ایدز دوباره فروش کاندوم بالا گرفت.

ستفاده از کاندوم با به بازار آمدن قرص‌های پیش گیری از بارداری در دهه ۱۹۶۰ کاستی گرفت، اما در دهه ۱۹۸۰ با ظهور بیماری ایدز دوباره فروش کاندوم بالا رفت

 

کاندوم,خرید کاندوم,انواع کاندوم

کاندوم چیست و چه کاربردی دارد

 

انواع کاندوم

امروزه کاندوم ها به صورت مردانه و زنانه در بازار موجود می باشند که به توضیح این مدل ها می پردازیم.

کاندوم مردانه پوششی است که بر روی آلت تناسلی مرد قرار گرفته که علاوه بر مزیت های جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری های آمیرشی،برای درمان انرال زودرس و همچنین بهبود توان جنسی در مردان استفاده می شود.

کاندوم زنانه نیز پوششی است که فرد مونث آن را درون واژن خود قرار میدهد.این نوع کاندوم هم برای جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری های مقاربتی استفاده میشود.

کاندوم های موجود در باز متفاوت بوده و با نام های کاندوم خاردار و کاندوم میوه ای و کاندوم تاخیری و کاندوم روان کننده و کاندوم تنگ کننده و … پیدا میشنود که هر کدام کارایی و ویژگی های متفاوتی برا مصرف کننده خود دارند.

خرید کاندوم

کاندوم ها دارای مارک های متفاوتی هستند که برخی در ایران و برخی در خارج از ایران تولید می شوند.برخی مارک های ایرانی به نام کاندوم ریلکس و کاندوم گود لایف و کاندوم لایف اپل و کاندوم کاپوت،و برخی مارک های خارجی به نام کاندوم تروجان و کاندوم رمانتیک و کاندوم ورتکس در بازار موجود می باشند.

در ایران افراد برای خرید کاندوم میتوانند به داروخانه ها و مراکز بهداشتی و درمانی وحتی در برخی فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مراجعه نمایند.این مراکز موظف هستند که کاندوم ها را بدون نیاز به نسخه و پرس و جو از خریدار و حتی صرف نظر از سن و جنس خریدار به فروش برسانند.

برای خرید کاندوم به صورت اینترنتی هم میتوانید از فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی ما اقدام نمایید تا پس از ثبت سفارش،محصول به صورت محرمانه برای شما پست شود.

موضوع پست ” کاندوم چیست و چه کاربردی دارد ” به پایان رسید امیدواریم که از این مطب بهره کافی را برده باشید.

لطفا به پست های دیگر سایت مانند ” درمانی برای سردمزاجی خانم ها ” نیز سر بزنید.

[تعداد: 7    میانگین: 2.7/5]