در پست قبلی سایت به موضوع کاندوم چیست و چه کاربردی دارد به صحبت پرداختیم و در این پست به آموزش استفاده از کاندوم در مردان و زنان میپردازیم.

همانطور که گفته شد کاندوم ها انواع مختلفی دارند و به صورت کاندوم مردانه و کاندوم زنانه در مدل های مختلف در بازار به فروش میرسند.

کاندوم مردانه پوششی است که بر روی آلت تناسلی مرد قرار گرفته که علاوه بر مزیت های جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری های آمیرشی،برای درمان انرال زودرس و همچنین بهبود توان جنسی در مردان استفاده می شود.

کاندوم زنانه نیز پوششی است که فرد مونث آن را درون واژن خود قرار میدهد.این نوع کاندوم هم برای جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری های مقاربتی استفاده میشود.

در ادامه به نکاتی درمورد انتخاب کاندوم مناسب و آموزش استفاده از کاندوم در مردان و زنان به صحبت میپردازیم.

انتخاب کاندوم مناسب

کاندوم یک محصولی بهداشتی به شمار می‌رود و انتخاب کاندوم مناسب و استاندارد با سلامتی جنسی کوتاه مدت و دراز مدت شرکای جنسی ارتباط مستقیم دارد.داشتن استانداردهای بین‌المللی مانند FDA، می‌تواند در انتخاب کاندوم مناسب به ما کمک کند.قابل ذکر است که در ایران داشتن استاندارد FDA برای خرید کاندوم الزامی و واجب نیست اما همین استاندارد بین المللی نشان دهنده تاییدیه برند کاندوم و موفق بودن آزمایش آن توسط وزارت بهداشت آمریکا میباشد.

بنا بر توصیه های همین گواهینامه،یک کاندوم مناسب باید ویژگی های زیر را دارا باشد :

۱ – جنس کاندوم ساخته شده از لاتکس باشد.

۲ – کاندوم انتخاب شده باید به صورت کامل روی آلت تناسلی مرد را بپوشاند و همچنین سایز مناسبی برای آلت تناسلی زن داشته باشد.

۳ – اگر در ساخت کاندوم از روان کننده ها ( کاندوم روان کننده ) استفاده شده،روان کننده تنها از نوع آبی ( water-based lubricant ) باشد.

۴ – اگر از کاندوم استفاده میکنید دیگر نیازی به استفاده از کرم های ضمیمه شده آن نیست.این محلول های شیمیایی باعث ایجاد آسیب های جنسی در طولانی مدت میشود.

۵ – در هنگام خرید کاندوم به نکاتی از قبیل تاریخ انقضا کاندوم و بسته بندی مناسب آن بدون سوراخ شدگی و یا درز و شکاف توجه کتید.

۶ – کاندوم دارای تاییدیه وزارت بهداشت کشور محصول ساخته شده و یا تاییدیه وزارت بهداشت ایران باشد.

آموزش استفاده از کاندوم مردانه

استفاده از کاندوم برای مردان باید قبل از شروع به نزدیکی صورت گیرد زیرا قبل از انزال کامل مرد،ترشحاتی از آلت تناسلی خارج میشود که میتواند حاوی ویروس هایی مانند HIV  و یا هر عامل بیماری دیگری باشد و باعث انتقال بیماری های مقاربی شود.همچنین باید بدانید که احتمال وجود اسپرم در این ترشحات وجود دارد که میتواند باعث بارداری ناخواسته شود.

کاندوم را باید بر روی آلت تناسلی در حال نعوظ (راست شده) کشید و از آن طوری استفاده کرد که فضای خالی کوچکی در انتهای آن باقی بماند تا در زمان انزال مایع منی در آن جمع شود. کاندوم باید به طور کامل طول آلت مردانه رابپوشاند.بعد از انزال در هنگامی که آلت هنوز در حالت نعوظ است باید کاندوم را خارج کرد به صورتی که با گرفت لبه کاندوم در انتهای آلت تناسلی آن را به سمت جلو کشیده تا از ریخت مایع منی به بیرون جلوگیری شود.در بسته بندی های همه کاندوم ها یک برگه آموزشی برای استفاده به همراه تصویر وجود دارد اما ما در اینجا هم یک تصویر آموزشی برای شما قرار داده ایم.

کاندوم ها یکبار مصرف هستند و بعد از هر بار استفاده باید آن را از بین برد.اگر در حین آمیزش مشکلی از قبیل پارگی کاندوم و ایجاد خراش روی آن و سوراخ شدگی پیش بیاید بایستی عمل آمیزش را متوقف کرده و سریع کاندوم را تعویض کنید.کاندوم مردانه نباید با مواد چربی مانند وازلین و یا کرم آغشته شده باشد زیرا خاصیت پیشگیری را از بین میبرد.برای لیز کردن کاندوم میتوان از ژل لوبریکانت و یا کاندوم روان کننده استفاده کرد.

 

خرید کاندوم,کاندوم مردانه

آموزش استفاده از کاندوم

 

آموزش استفاده از کاندوم زنانه

استفاده از کاندوم زنانه هم آسان بوده ولی برای راحت بودن و عادت کردن به آن نیاز به تمرین دارید.همانطور که برای کاندوم های مردانه گفته شد،در بسته بندی کاندوم های زنانه نیز یک برگه آموزشی برای استفاده صحیح از آن وجود دارد که ما هم در این پست یک تصویر آموزشی برا شما قرار داده ایم.

در ابتدا یک موقعیت و پوزیشن مناسب برای قرار دادن کاندوم انتخاب کنید.مثلا به صورت ایستاده و یا نشسته ویا در حالت خوابیده به هر صورتی که شما راحت هستید قرار بگیرید و سپس بسته را باز کنید.حلقه داخلی کاندوم را با دست کشیده تا کاندوم باریک و دراز شود.سپس انگشت میانی خود را وارد کاندوم کرده و با دست دیگر دهانه مبهل را باز کرده و به آرامی کاندوم را به داخل مبهل بفرستید.برای راحت تر قرار دادن کاندوم میتوانید از ژل روان کننده استفاده کنید.به وسیله انگشت خود چک کنید که کاندوم به درستی در مبهل قرار گرفته و پیچ و تابی نخورده باشد.در پایان مقاربت،قبل از ایستادن،حلقه خارجی کاندوم را گرفته و بچرخانید تا مایع منی از آن خارج نشود.سپس کاندوم را به آرامی خارج کرده و ازبین ببرید.

کاندوم زنانه هم یکبار مصرف بوده و نمیتوان دوباره آن را شست و استفاده کرد پس لطفا از این کار خودداری کنید.حلقه خارجی کاندوم از واژن بیرون میزند و قابل مشاهده است که این مشکلی ندارد و شما به صورت صحیح جایگذاری کرده اید.اگر در حین آمیزش جنسی به خاطر این نوع کاندوم سر و صدا ایجاد میشود،میتوانید از روان کننده ها استفاده کنید تا این مشکل برطرف شود.

قابل ذکر است که کاندوم های زنانه گرانتر از کاندوم های مردانه است و در مواقعی استفاده میشود که شریک جنسی شما حاظر به استفاده از کاندوم مردانه نیست.همچنین باید بگوییم که کاندوم های زنانه از جنس پلی اورتان هستند که در مقایسه با جنس لاتکس در کاندوم مردان،حساسیت کمتری برای زنان دارند.

 

خرید کاندوم,کاندوم زنانه,کاندوم

آموزش استفاده از کاندوم

[تعداد: 2    میانگین: 4/5]