بله درست متوجه شدید .مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج مهم است.در ادامه این مقاله به توضیحی در مورد مشاوره ژنتیک و کاربرد و اهمیت آن در قبل از ازدواج میپرداریم.

 

محصولات جنسی,محصولات زناشویی,خرید محصولات جنسی

 

در ابتدا باید بگوییم که مشاوره ژنتیک جزیی از علم پزشکی است که به بررسی احتمال رخداد انواع بیماری های ژنتیکی در افراد میپردازد.مهم ترین هدف مشاوره ژنتیک مشخص شدن خطر احتمال بروز و یا تکرار یک بیماری ارثی در حاملگی است پس متوجه میشویم که مشاوره ژنتیک چقدر برای افراد مهم است.

علت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج چیست

از مهم ترین علت های پیدایش مشاوره ژنتیک و مراجعه افراد جامعه قبل از ازدواج به این مراکز را میتوان ازدواج های فامیلی در خانواده و داشتن سابقه بیماری های اثی در آن خانواده مانند به دنیا آمدن نوزاد بیمار و یا سقط و مرده زایی دانست.زوج های جوان قبل از ازدواج و یا قبل از تصمیم به بارداری در هر شرایطی و حتی در صورتی که هیچ سابقه بیماری ارثی و معلولیتی در سایر افراد خانواده و بستگانشان نداشتند میبایستی به مراکز و کلینیک های مشاوره ژنتیک مراجعه کنند تا در این مراکز به صورت تخصصی به تاریچه خانواده و همچنین خود زوجین توجه شود.

علاوه بر مراجعه به این مراکز برای مشاوره ژنتیک میتوان آزمایش های گوناگون مخصوص ژنتیک هم انجام داد که اطمینان خاطر بیشتری را به فراد میدهد اما معایبی از جمله گران بودن این نوع آزمایش ها را دارا است.

اگرچه ازدواج های فامیلی، بیشترین تاثیر را در بروز اختلالات و مشکلات ژنتیکی دارند و احتمال به دنیا آمدن نوزاد مبتلا به بیماری های ژنتیکی را به ۲ برابر افزایش می دهند اما باز هم میگوییم که این نوع مشاوره ها فقط مختص زوجین با نسبت فامیلی نیست و همه زوج ها قبل از ازدواج و قبل از تصمیم به بارداری برای پیشگیری از تولد نوزاد معلول و مبتلا به بیماری های ژنتیکی باید مشاوره ژنتیک را جدی بگیرند و آن را دنبال کنند.

 

آیا آزمایش خون قبل از ازدواج کافی است

در جواب این سوال باید بگوییم که خیر آزمایش خون کافی نیست زیرا این نوع آزمایش یک آزمایش معمولی است که فقط میزان کم خونی زوجین را نشان میدهد و نشان دهنده بیماری های ژنتیکی نمیباشد.فقط در مواردی که کم خونی در هر دونفر مشخص شود میتوان به احتمال بروز بیماری تالاسمی در فرزند شک کرد که این فرضیه هم در ادامه با انجام آزمیش های تخصصی مورد قبول یا رد میشود.

 

کلمات کلیدی : مشاوره ژنتیک,مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج مهم است,فروش محصولات زناشویی، ژل روبریکانت، قرص های توانبخشی، ویاگرا،kapoot,kodexs, کاندوم،

[تعداد: 2    میانگین: 4/5]