در این پست به توضیحاتی در مورد سردمزاجی خانم ها در رابطه جنسی و راه درمانی برای این مشکل میپردازیم

از شایع ترین مشکلات زنان را اختلالات  روابط جنسی میتوان نام برد. بر اساس آمار موجود در کشور آمریکا ۴۰ درصد خانم ها دارای مشکلات و درجات خفیفی از مشکلات در روابط جنسی با همسر خود دارند و ۱۲درشد آنها دارای مشکلات بسیار جدی در مورد روابط جنسی و مقاربتی دارند که این آمار شامل کشور های دیگر از جمله ایران هم میباشد چه بسا با درصد ها و درجاتی بیشتر از درجات ذکر شده بالا .

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی

سردمزاجی خانم ها در رابطه جنسی

اختلال مقاربتی و مشکلات جنسی در خانم ها به شکل های گوناگونی ظاهر می شود که شامل موارد زیر میشود :

( کمبود شوق و اشتیاق برای انجام روابط جنسی، اختلال در تحریک شدن و دیر رسیدن به نقطه لذت،دیر رسیدن و یا نرسیدن به اوج لذت جنسی،داشتن درد و حتی عدم تحمل درد در هنگام مقاربت )

مشکلات مقاربتی اکتسابی همان مشکلات و اختلالاتی است که میتواند در تمام  طول عمر جنسی یک زن وجود داشته باشد و یا این که در ابتدا هیچگونه مشکلی نبوده و تمامی فاکتور های جنسی در حالت نرمال قرار داشته و به تدریج در مقطعی از زندگی به این حالت دچار شده است.

مراحل پاسخ جنسی زن را نام میبریم :

۱ – تمایل به داشتن رابطه جنسی که شامل گذشتن افکار جنسی در ذهن، تصورات جنسی با فرد مقابل یا همسر و آرزو های جنسی است.

۲ – مرحله تحریک شدن زن در روابط جنسی که با تغییراتی در بدن از جمله احتقان عروقی (پرخونی عروقی)، افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، افزایش تعداد تنفس و گل انداختن بدن شروع میشود.

۳ – رسیدن به اوج لذت جنسی ( ارضا شدن ) و پایان هیجان های جنسی که با انقباض ریتمیک عضلات پرینه و اعضای تناسلی پایان می یابد.

۴ – آخرین مرحله که آرامش است و با شل شدن عظلات بدن بعد از مقاربت شروع میشود.

این مراحل ذکر شده از مراحل کلی در افراد عادی و نرمال است و ممکن است در بعضی افراد تفاوت هایی در مراحل وجود داشته باشد که این تفاوت باعث ایجاد اختلالات جنسی میشود، مثلا اول، فرد تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشد ولی اگر به تحریک برسد تمایل به روابط در وی ایجاد شود.

اکثر آقایان بر این باورند که اولین عامل شروع روابط جنسی در خانم ها تمایل به مقاربت و نزدیکی است ولی در اغلب خانم ها  اینگونه نیست و انگیزه جنسی با دلایل دیگری به وجود می آید،مانند ایجاد ارتباط عاطفی و اطمینان داشتن به دوام و پایداری این نوع وابستگی عاطفی و حتی داشتن رضایت ذهنی از فرد و همسر میتواند بدون نیاز به چهار مرحله بالا در زنان ایجاد رضایت به نزدیکی کند.

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی

سردمزاجی خانم ها در رابطه جنسی

نقش هورمون ها در سردمزاجی و روابط جنسی خانم ها :

۱ – هورمون استروژن در ایجاد روابط جنسی و مقاربتی به ویژه در خانم های حوالی سن یائسگی یا در خانم های یائسه نقش موثری بر روابط جنسی دارد به گونه ای که در اثر کمبود این همورمون استروژن پرخونی عروقی و رطوبت واژن حین نزدیکی کاهش میابد و در مراحل پیشرفته تر درد حین مقاربت رخ می دهد.کاهش سطح استرادیول (هورمون استروژن) تمایل جنسی (مرحله ۱) و تحریک (مرحله ۲) را نیز کم می کند.

۲ – درصد آندروژن زن و مرد در خون متصل به پروتئین است که گلبولین و یا آلبومین است و ۲درصد آندروژن آزاد و فعال است. لذا عواملی که این پروتئین ها را بالا ببرند مثل قرص ضدحاملگی، هورمون استروژن خوراکی (نه جلدی)، باعث پایین آوردن میزان آزاد و فعال تستوسترون می شود.

اگرچه میزان تولید آندروژن از تخمدان و آدرنال در طی زندگی زن کم می شود ولی تستوسترون تخمدانی تقریبا تا یائسگی طبعی ثابت است. اگر یائسگی با جراحی ایجاد شده باشد تستوسترون ۵۰ درصد افت می کند.

اگرچه آندروژن که روی فونکسیون جنسی زن اثر دارند ولی این میزان اثر معلوم نیست طوری که اگر میزان خیلی زیاد آندروژن به زن بدهیم روی بعضی از جنبه های جنسی اش اثر دارد. در زنانی که آندروژن بالا دارند مثل کسانی که تخمدان پلی کیستیک دارند، اثر خوبی بر روی فعالیت جنسی دیده نشده است.

حتی در خانم های PCOD به دلیل چاقی آکنه و پرمویی تغییر می کند و روابط جنسی شان کمی مختل می شود. در زنانی که نارسایی آدرنال دارند با تجویز دهیدروایی اندروستن دیون وضعیت جنسی شان بهتر می شود کلا در مورد اثر آندروژن ها نیاز به مطالعات بیشتر وجود دارد.

شایع ترین مشکل در روابط جنسی را میتوان کم بودن تمایل جنسی و دوم نرسیدن به اوج لذت جنسی را نام برد.

علت اختلالات جنسی

مسائل روانی مثل افسردگی، اضطراب، مشکلات در روابط زناشویی، خستگی، نبود محیط امن برای نزدیکی (کوچک بودن منزل یا شلوغ بودن منزل)، سابقه مورد سوءاستفاده جنسی یا فیزیکی قرار گرفتن در ذهن، مصرف بعضی داروها مانند قرص های ضد حاملگی،ضعیف بودن بدن و بیماری های جسمی، بیماری های زنان مثل آندومتریوز،افزایش سن و یائسگی در خانم ها، واژنیت آتروفیک،دوران حاملگی و شیردهی.

نقش بعضی بیماری ها در سردمزاجی خانم ها :

دیابت : در بعضی از افراد دارای دیابت حس ناحیه تناسلی کم می شود در نتیجه میل جنسی کم شده و تحریک پذیری و ارگاسم کم شده و در اثر کاهش هورمون استروژن رطوبت بدن کاهش میابد و فرد دیگر تمایل به نزدیکی ندارد.

فشار خون : در افرادی که فشار خون بالا دارند چه کنترل شده باشد و چه درمان نشده باشد اختلالات مقاربتی وجود دارد به گونه ای که این نوع اختلالات در این افراد بیمار به میزان دو برابر بیشتر از افراد عادی است.

بیماری های کلیوی و دیالیز :  در زن و مرد بر فونکسیون جنسی اثر دارد در زنان همراه با اختلال تخمک گذاری هم هست.

پارکینسون و MS : به دلیل وجود اختلال حسی در نواحی تناسلی میل به نزدیکی کاهش میابد.

فروشگاه اینترنتی محصولات زناشویی

سردمزاجی خانم ها در رابطه جنسی

سن و یائسگی و اثر تولد نوزاد:

در اینجا باید ذکر شود که کلیه مشکلات جنسی با افزایش سن بیشتر میشود.در سن یائسگی زنان به دلیل اختلال خواب، افسردگی، عرق شبانه هم می باشد.اکثر خانم ها بعد از سه ماه پس از زایمان روابط زناشویی خود را برقرار میکنند زیرا که در دوران اوایل زایمان به دلیل درد در حین مقاربت میل جنسی به شدت کاهش میابد.

سردمزاجی خانم ها در رابطه جنسی مشکل اساسی است که آقایان باید به آن توجه خاصی داشته باشند تا زندگی و روابط زناشویی دچار مشکلات حاد تری نشود.

در پستی دیگر به توضیحی در مورد درمانی برای سردمزاجی خانم ها پرداخته ایم لطفا سر بزنید.

امیدواریم از این مقاله بهره کافی برده باشید.

فروش محصولات زناشویی، ژل روبریکانت، قرص های توانبخشی، ویاگرا، کاندوم، ارسال سریع کالا و بسته بندی محرمانه
[تعداد: 3    میانگین: 5/5]